ADVANCED MIND MAPPING

Weblog dedicated to MindMapping. Belongs to the web-portal AKA MONITOR. - Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka@akamonitor.cz). Informuje o vybraných zdrojích na webu, v časopisech a knihách, týkajících se myšlenkových map a jejich využití v praxi. Služba je součástí portálu AKA MONITOR www.akamonitor.cz. Využijte službu RSS k snadnějšímu sledování aktualizace obsahu. Jazyk: český a anglický. Language: czech and english.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

12.7.11

Průvodce po mind mappingu: - odkaz na zajímavý článek

Velký průvodce po mind mappingu: jak plánovat a neztratit se ve vlastních myšlenkách
Petr Švec, 22. Duben 2011 na portálu  itbiz.cz
Autor uvádí charakteristiku 6-ti známých programů pro mind mapping. 

Cituji z úvodu k článku:
"Stává se vám, že i přes důsledné využívání nástrojů se vám nedaří prosadit některé myšlenky, že některé kroky procesu zanedbáte nebo zcela zapomenete, nebo že zapomenete některé dobré myšleny? V dnešním článku se tak podíváme na několik zajímavých mind mappingových aplikací, s jejichž pomocí bude sledování a propojování nápadů, plánování procesů nebo i zavedení pořádku ve vlastních myšlenkách doslova hračkou."
Cituji ze závěru:
"Podobně jako v případě už několikrát zmiňovaných testovaných GTD aplikací i u mind mappingu platí, že pro správné fungování vám daná aplikace musí co nejpřesněji sednout. Nemá smysl spoléhat se na nástroj, jehož filosofii nerozumíte nebo je vám dokonce nepříjemná. Pokud vás tak tvorba myšlenkových map zaujala nebo se po vhodném nástroji už nějaký čas dokonce poohlížíte, naše doporučení je jednoduché – vyzkoušejte vše, co vám přijde pod ruku, nevhodné nástroje okamžitě vyřaďte, s těmi zajímavějšími dále koketujte. Dříve nebo později najdete řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat, a které proces tvorby a využití myšlenkových map maximálně zjednoduší."
Celý článek najdete na adrese:
http://www.itbiz.cz/aplikace-myslenkova-mapa