ADVANCED MIND MAPPING

Weblog dedicated to MindMapping. Belongs to the web-portal AKA MONITOR. - Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka@akamonitor.cz). Informuje o vybraných zdrojích na webu, v časopisech a knihách, týkajících se myšlenkových map a jejich využití v praxi. Služba je součástí portálu AKA MONITOR www.akamonitor.cz. Využijte službu RSS k snadnějšímu sledování aktualizace obsahu. Jazyk: český a anglický. Language: czech and english.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

26.7.11

Mind Mapping Risk

dr.Andrew Makar vystavil na webu již v roce 2006 článek, který uvádí argumenty podporující uplatnění mind mappingu v oblasti identifikace a managementu rizika. Odstup pěti let nic nezměnil na platnosti jeho argumentů. Zde je jeden odstavec z jeho textu:  
"The iterative nature of the risk identification process makes it a perfect candidate for mind maps. Risk identification is a nonlinear process that often results in branching from one risk to the other. As one risk is identified, additional risks extend the original idea and generate new risks. Collecting and organizing these risks is difficult using a word processor; however, with mind maps a new risk is simply a new node that stems from another node."
Článek obsahuje tři schemata:
Figure 1: Brainstorm Project Risks
Figure 2: Categorize Project Risks
Figure 3: NGT Results
Autor uzavírá text slovy:
"Give it a try, and you may be mind mapping your way to more effective risk management. Project managers can learn more about the applications and benefits of mind mapping tools, including related resources, at The Mind Mapping Software Weblog: http://mindmapping.typepad.com."
Celý článek najdete na TÉTO adrese.