ADVANCED MIND MAPPING

Weblog dedicated to MindMapping. Belongs to the web-portal AKA MONITOR. - Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka@akamonitor.cz). Informuje o vybraných zdrojích na webu, v časopisech a knihách, týkajících se myšlenkových map a jejich využití v praxi. Služba je součástí portálu AKA MONITOR www.akamonitor.cz. Využijte službu RSS k snadnějšímu sledování aktualizace obsahu. Jazyk: český a anglický. Language: czech and english.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

12.6.11

Mind mapping supports the implementation of PRINCE2 metodology

PRINCE2 je velmi rozšířená metodika projektového managementu. Na University of Exeter úspěšně aplikovali mind mapping v managementu projektu s využitím metodiky PRINCE2. V blogu na adrese:
http://blog.mindgenius.com/2011/02/university-change-team-share-how-they.html
je jejich zkušenost stručně popsána. Při tvorbě mapy byl využit program MindGenius ve verzi 3.
Cituji část textu:

"For the entire UK public sector, PRINCE2 is the mandated project management methodology and therefore the Change Team apply these principles to their projects. The use of MindGenius is actively encouraged throughout the process, from capturing the points raised at the project initiation brainstorming session to controlling the phases using the Gantt chart functionality introduced in MindGenius Version 3."
Program MindGenius bohužel nemám nainstalován, takže pro bližší informace o zkušenostech s tímto programem, se obracejte na výše uvedenou adresu. Uvedený blog se specializuje právě na tento program.