ADVANCED MIND MAPPING

Weblog dedicated to MindMapping. Belongs to the web-portal AKA MONITOR. - Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka@akamonitor.cz). Informuje o vybraných zdrojích na webu, v časopisech a knihách, týkajících se myšlenkových map a jejich využití v praxi. Služba je součástí portálu AKA MONITOR www.akamonitor.cz. Využijte službu RSS k snadnějšímu sledování aktualizace obsahu. Jazyk: český a anglický. Language: czech and english.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

20.6.11

Creating a Mind Map with Microsoft Office Visio

Méně známý - alespoň ve srovnání na př. s Wordem, Excelem, PowerPointem či s MS Projectem - produkt Microsoftu, orientovaný od samého počátku na profesionální tvorbu nejrůznějších diagramů, se ve verzi VISIO 2010 velmi změnil k lepšímu. Přizpůsobil se plně soudobým trendům v ICT. Přesto si myslím, že bude ještě dost dlouho trvat, než se dostane Visio do širšího povědomí. Škoda! Umí toho skutečně hodně. Možná je to kvůli poněkud vyšší ceně, než by očekával běžný uživatel, který má po ruce balík Office 2010, s jeho bohatou výbavou.
Rychlý rozvoj užití myšlenkových map šel ruku v ruce s vývojem specializovaného softwaru pro tvorbu a užití myšlenkových map. Myslím si, že Microsoft mohl tento nástup lépe zachytit ve svůj prospěch, ať již v rámci Visio, nebo třeba jeho menším bratrem, vytvořeným pro potřeby mind mappingu.
Nicmíně MS Visio 2010 tu je a o tom, jak lze Visio poměrně snadno využít pro tvorbu myšlenkových map si můžete přečíst ( v angličtině ) v textu, dostupném na následující adrese:    
http://www.microsoft.com/education/analyticalvisio.mspx