ADVANCED MIND MAPPING

Weblog dedicated to MindMapping. Belongs to the web-portal AKA MONITOR. - Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka@akamonitor.cz). Informuje o vybraných zdrojích na webu, v časopisech a knihách, týkajících se myšlenkových map a jejich využití v praxi. Služba je součástí portálu AKA MONITOR www.akamonitor.cz. Využijte službu RSS k snadnějšímu sledování aktualizace obsahu. Jazyk: český a anglický. Language: czech and english.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

30.5.11

Google Wonder Wheel - přehlžená funkce Google Search

Google Wonder Wheel je velmi zajímavou a užitečnou funkcí Googlu, která může být velmi užitečná nejen pro klasické vyhledávání na internetu, ale i pro usnadnění tvorby základního schematu myšlenkové mapy.
Jak se postupuje: otevřete si stránku s vyhledávačem google. Do pole zadáte klíčové slovo pro vyhledávání. V levém sloupci najdete a odkliknete řádek označený "Wonder wheel". Pokud je vše zv pořádku, zobrazí se vám v hlavním okně schema obsahující centrální heslo s paprskovitě ( ve tvaru !kolečka") umístěnými navazujícími pojmy. Řada z nich zobrazí po kliknutí vlastní "kolečko" s navazujícími pojmy. Z hlediska podpory tvorby myšlenkové mapy je to vše. Z hlediska vyhledávání zdrojů je důležité, že v pravém sloupci se ke každé pokožce ( pojmy ) kolečka zobrazí vyhledané zdroje.   

Jde o vizuálně zajímavou funkci, o atraktivní způsob zobrazení souvisejících pojmů
Statická ukázka pro pojem internetové rádio:
a) centrální wonder wheel - ukázka KLIKNI
b) navazující wonder wheel - ukázka KLIKNI
c) wonder wheel se sloupcem nalezených zdrojů - ukázka KLIKNI.