ADVANCED MIND MAPPING

Weblog dedicated to MindMapping. Belongs to the web-portal AKA MONITOR. - Tento weblog je v péči doc. Arnošta Katolického (doc.aka@akamonitor.cz). Informuje o vybraných zdrojích na webu, v časopisech a knihách, týkajících se myšlenkových map a jejich využití v praxi. Služba je součástí portálu AKA MONITOR www.akamonitor.cz. Využijte službu RSS k snadnějšímu sledování aktualizace obsahu. Jazyk: český a anglický. Language: czech and english.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

31.5.11

Conceptual Mindmap

Conceptual Map a Mind Map, jsou dva různé přístupy k záznamu objektu, V mnohém jsou si podobné, v něčem jsou rozdílné ( specifické vlastnosti). Na webu jsem našel ukázkovou mapu, v které jsou spojeny prvky obou technik. Cituji stručný komentář k mapě, která je zobrazena na dole uvedené adrese. 
An integration of Mind Mapping and Concept Mapping
Very interesting map on a site developed at the University of British Columbia, Canada. The integration of Concept Mapping (there are no branches but arrows, each concept is connect to another throught a word, ...) and Mind Mapping Techniques (radial map, lots of color, use of emphasis) creates a sort of Conceptual Mindmap.
Conceptual Mindmapu najdete ZDE-ZDE.